Arwen

    Někteří by mě mohli pojmenovat ledovou královnou (zvlášť panička – asi na mě žárlí), ale holt nejsem lehká holka, co se nechá jen tak hladit od cizích. Mám fištrón a tak když někdo něco chce, musí platit – zadarmo ani husky nehrabe – plaťte nejlíp něčím na zub. Sice se moc nenechám pohladit ani pak, ale ochotně si vás alespoň začnu všímat a přijdu až k vám. Pokud nabízíte něco z jídelníčku, který mi chutná, jsem ochotná předvést drezúru, za kterou by se nemusel stydět vycepovaný německý ovčák – sednu, lehnu, podám pravou nebo levou pac (podle požadavku) a dokonce (ale to mi ta nabízená krmě musí fakt vonět) vám vlepím hudlana. Když se mi to nelíbí, zamručím na vás (ale nebojte, nekoušu). Páník ví, co se mi líbí – nejradši se nechám podrbat kolem uší, nebo na prdélce.

    Jsem fešná a vím to o sobě – nemusím pózovat, elegance a úroveň ze mě sálají. Mám extra hrdé figury a dokážu čůrat stojíce jen na předních nohách. Jen ať si ostatní bambulové myslí, že moje značky nechával vlkodlak s kohoutkovou výškou nad metr.

    Moje modré oči nejednoho uhranou a ve tmě rudě září až vám půjde mráz po zádech. Jsem vznešená dáma, a tak se nehodí, abych tahala vozík nebo sáně (páníčkovi jsem to párkrát musela předvést, nějak to na mě zkoušel), ale nenechte se zmýlit mojí fazónou, v divočině jsem jako doma. Během vycházky si občas nalovím myši, hraboše a jiné drobné pochoutky, párkrát už jsem si ale přišla i na lepší kousky – slepice, králíky, zajíce, na zahradě u páníkovy babičky jsem ztrestala bažanta co se tam pelešil (ale toho mi sebrali a hamounsky sežrali lidi – ať si sakra uloví vlastního) a jsem schopná lovit i větší zvěř. Páník to sice nevidí rád, ale občas se mi podaří dokonat dílo než mě stačí lapit.

    Neštěkám, nemám důvod si namáhat hlasivky, nechápu, co na tom ostatní psi mají. Radši věci okolo sebe mlčky sleduju nebo ignoruju (pokud nejsou hodny mé pozornosti). Jen občas nechám zaznít svůj zpěvný hlas – mám osobitý styl štekovytí.

    Pokud nejsme venku se zbytkem smečky, nejraději se povaluju v posteli nebo na gauči – od princezny nemůžete čekat, že se bude sama přebývat někde na dvorku nebo doma na podlaze (leda bych se na chvíli potřebovala zchladit). Když mi zavřete dveře, je mi to fuk, klidně si je otevřu, jen nepočítejte s tím, že bych je pak za sebou zase zavírala, to si obstarejte sami, pokud vám na tom tak záleží.

Mám dobře zařízený život, páníci mě docela poslouchají, i když si většinou myslí, že je to obráceně.

 
 
Comments