Borůvka

    Mňáúú. Pustťe mě ven, je čas na lov, dost bylo spaní a hovění si. Nebojte, až přijedete, já budu poblíž a když se mi bude chtít, přijdu vám k autu naproti. Nebo si vylezu na sloupek u branky, odkud mám skvělý výhled. Půjdu pak s vámi domů – teda když mi nasypete moje granulky do misky ve vaně, kam mi na ně ti drzí hafani nemůžou chodit.
    Pak bych si prosila otevřít dveře do sklepa, abych mohla vlézt do psích pytlů a dorazit se jejich žrádýlkem, ať se třeba vzteknou. To víte, jídelníček musí být pestrý a nejde být živa jen o ptácích, kteří občas bláhově zkusí přistát na mojí zahrádce (teda naší, když jinak nedáte). Myšky v mém rajónu moc nejsou, jen jednou za čas se poštěstí (děkovat nemusíte, ale vím, že oceňujete, když vám občas nedožranou půlku nechám na zápraží.).

    Jo, jsem ráda, že spolu vycházíme, vy mě granule, sem tam teplý nocleh v ložnici a hodně pohlazení a já vám část kořisti, to je fér, ne? Teda nedávno když jste mi sebrali ještě živého vrabčáka přímo z mordy, to jste mě trochu namíchli. To se nedělá – půlku bych vám nechala a vy jste mi ho ukradli celého, si ho příště ulovte sami, když na něj máte takovou chuť. No, už jsem vám to skoro odpustila. Za trest nebudu nosit úlitby domů, ale jen na práh, nebo je nechám ležet na trávníku – jen si tam pro ně dojděte, když jste tak nenažraní.

    A řekněte něco Ištar, pořád za mnou chodí a čuchá k mému pozadí. Vím, že u hafanů je normální chovat se takhle nehygienicky, ale tohle už je vyloženě nechutné. Jestli mě bude štvát, tak ji seknu po čumáku. Bacha na mě, já jsem šelma a kam se na mě všichni ti pomalí a nemotorní blafani hrabou.

    Ale abyste neměli pocit, že si stěžuju, to zase ne, mně se u vás líbí – jinak bych šla o dům dál, nechodila vás vyhlížet a nevenčila s vámi ráno zbytek smečky. Dávám na vás pozor, víte? Nerada bych o vás přišla, je to u vás mnohem lepší než v útulku, nebo předtím na tom velkém parkovišti v Praze, odkud nás do útulku odnesli jako malé holobrádky a holobrádkyně. Nakonec i ti hafani jsou docela v pořádku, občas se hodí, když se chci zahřát – stačí se pak stočit do klubíčka a namáčknout se jim na bůček, to se to pak přede…
Comments